Mennyit ér a becsület? - így változott az áruló képviselők vagyoni helyzete
Felkerültek a képviselői vagyonnnyilatkozatok a Budafok-Tétényi önkormányzat honlapjára. Érdemes volt átnézni, érdekes dolgokra bukkantunk, választ kaptunk néhány kérdésre.
Bizonyára sok mindenkiben felmerült, hogy mennyi pénzért adta el a becsületét a 3 budafoki, árulással vádolt képviselő.
Ők azt állítják, hogy nem pénzért tették, nem árulás volt, csak és kizárólag a kerület érdekében álltak át az összefogástól, a kormánypárt oldalára.
Elsőként Daróczi Károly vagyonnyilatkozatait nézzük meg. A 2019-es vagyonnyilatkozata szerint, 120eFt-ot keresett, mint az MSZP irodavezetője. Vagyona mindössze 700e Ft volt, melyet készpénzben – a párnacihában – tartott. A 2019-es nyilatkozatot 2019. 11. hónapban kellett beadniuk a képviselőknek. Érdekes változás ehhez képest, hogy 2020 januárban, 2 hónappal később már 1 millió Ft bankszámlán elhelyezett pénzzel is rendelkezik – a 700e Ft készpénzen kívül.
A havi rendszeres jövedelme – melyet most 5 éven keresztül kapni fog – is elég szépen megnövekedett. Ha simán marad az összefogás oldalán, mezei képviselőként, mondjuk 2 bizottsági tagsággal, akkor nagyságrendileg 240e Ft tiszteletdíjra lett volna jogosult. No de, ugyebár a kerület érdekében ő nem ezt választotta, hanem inkább – teljesen önzetlenül – a közel 800e Ft-os, bizottsági elnökséggel – és még ki tudja mivel - megspékelt pozíciót fogadta el. Bár ő ezt nem részletezi a nyilatkozatában, de ezt az összeget találtuk Jurás Lászlónál, így feltételezzük, hogy Daróczi Károly is hasonló tiszteletdíjban részesül.
Felül egy "sima" önkormányzati képviselő vagyonnyilatkozata, alatt Jurás László vagyonnyilatkozata:
Dankóné Hegedűs Jolán bankban elhelyezett vagyona 500e Ft-tal növekedett 2 hónap alatt, a havi jövedelme pedig megháromszorozódott, a pusztán a kerület érdekében történt lépésének köszönhetően.
Egy biztos: jelentős – ugyanakkor azonos mértékű - vagyon- és jövedelem növekedést eredményezett az elmúlt 2 hónap mind a három kormánypárthoz átálló képviselő számára.
Azt mindenki döntse el maga, hogy mennyire hihető, hogy nem a pénz motiválta a Dankóné-Daróczi-Jurás hármast, amikor úgy döntöttek, hogy – hátat fordítva a szavazóiknak – átállnak a kormánypárt oldalra.